اخبار و مقالات
اخبار و مقالات
کد مطلب : 241  |   تعداد بازدیدها: 5306   |   تاریخ درج: يکشنبه, مرداد 26, 1399   |   ساعت: 12:00 ق.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: پشم سنگ آسام

 

قیمت پشم سنگ لوله ای مخصوص صدای فاضلاب سرویس بهداشتی

با توجه به اینکه سرویس هاي بهداشتی و حمام نیاز به تخلیه فاضلاب دارند، تخلیه فاضلاب سرویس بهداشتی در اکثر موارد در لوله های آب و فاضلاب سرویس بهداشتی و حمام و پشت بام صدای ناهنجار تولید می کند که پشم سنگ لوله ای می تواند مانع انتقال صدای  فاضلاب سرویس بهداشتی شود ضمن اینکه بایستی یک سیستم لوله کشی جداگانه جهت این امور در نظر گرفت.


با توجه به اینکه سرویس هاي بهداشتی و حمام نیاز به تخلیه فاضلاب دارند، تخلیه فاضلاب سرویس بهداشتی در اکثر موارد در لوله های آب و فاضلاب سرویس بهداشتی و حمام و پشت بام صدای ناهنجار تولید می کند که پشم سنگ لوله ای می تواند مانع انتقال صدای  فاضلاب سرویس بهداشتی شود ضمن اینکه بایستی یک سیستم لوله کشی جداگانه جهت این امور در نظر گرفت.

اصولا براي هر طبقه و هر واحد باید به طور جداگانه لوله کشی تا بام اجرا شود. در غیر این صورت به دلیل انتقال صدا، حریم خصوصی افراد شکسته می شود.

در ضمن ممکن است بوهاي نا مطبوع و غیره از طبقات پایین به طبقات بالا منتقل شوند.

اجرای کفشوی در 10 سانتیمتر بالاتر از کف

آنچه که در قطعی صدا مهم است اینکه کفشوي آب باران و فاضلاب باید 10 سانتیمتر بالاتر از کف اجرا شود و دور تا دور کفشوي به صورت توري باشد در این حالت:
1 -در صورت وجود زباله، مجراي آب باران بسته نخواهد شد.
2 -از گردابی شدن جریان آب (ورتکس) جلوگیري می کند چون گردابی شدن آب باعث ضربه زدن به لوله فاضلاب و تولید صدای فاضلاب سرویس بهداشتی می شود.

روش ھای بی صدا کردن لوله ھای فاضلاب

الف- افزایش ضخامت و وزن لوله (سنگین)
ب- عایق کاری دور لوله 

استفاده از لوله ھای بی صدای فاضلابی

اگر به مبحث چهاردهم مقررات ملّي ساختمان ايران در بحث تأسيسات مكانيكي نگاه کنیم در آن مشاهده می کنیم که صراحتا آمده است که لوله هاي فاضلاب سرویس بهداشتی باید فاقد هر گونه صدایی باشد و در آن تصریح شده است که:

"اندازه لوله ها بايد طوري باشد كه سرعت جريان سیٌال موجب توليد صداي آزاردهنده و خوردگي و پوسيدگي زود هنگام لوله ها نشود. "
در بین لوله های موجود لوله هاي چدنی و پوش فیت سایلنت، می تواند صدا را حذف کند ولی سازنده های ساختمان برای صرفه جویی در هزینه از لوله هاي PVC و پلی اتیلن استفاده می کنند که آنها هم بی صدا نمی باشند.

پشم سنگ لوله ای قطع صدای فاضلاب

راهکار قطعی و موثر صدای لوله فاضلابِ همسایه طبقه بالا

آیا تا بحال صدای آب لوله های فاضلاب همسایه آرامش شما را مختل کرده و شما را از خواب خوش بیدار کرده است؟ آیا به فکر قطع صداهای دلخراش ایجادشده آب فاضلاب هستید؟

به نظر شما صدای لوله آب و فاضلاب سرویس بهداشتی و حمام و پشت بام همسایه که از طبقه بالا به خونه میاد چه باید کرد؟
یکی از کاربران پرسیده است:
"صدای لوله فاضلابِ همسایه طبقه بالا، به خانه همسایه ما میاد، چه راهکاری دارید؟"
پاسخ این دوستمان این است که:

برای رفع این معضل یک پیشنهاد داریم آن اینکه:

شما می توانید به همسایه تان بگوید برای قطع همیشگی آن از پشم سنگ عایق صوتی از پشم سنگ  و از نوع پشم سنگ لوله ای استفاده کنند.
بدین نحو که پشم سنگ لوله ای یک چاکی دارد می تواند به راحتی چاک را باز کند.
در دور لوله فاضلاب قرار بدهد و لوله را با پشم سنگ لوله ای پوشش بدهد.
بعدا با سیم مفتول یا سیم های گالوانیزه نازک، پشم سنگ لوله ای را ببندد تا اینکه پشم سنگ را در دور لوله حفظ کند.

همچنین بهتر است پشم سنگ تخته ای را بر روی شاسی کشی که بعد از لوله های سرویس بهداشتی یا حمام درست کرده اند بگذارد و بغل هم بچینند.
این دو کار تا ۹۰ درصد مانع انتشار صدا به داخل ساختمان می شود.

البته برای ایده آل کردن بهتر می تواند دور تا دور دیوار آن قسمتی که لوله ها را در آنجا قرار داده اند را پشم سنگ تخته ای نصب کنند تا صدا را کاملا در خود جذب کند.

فروش پشم سنگ لوله ای قطع صدای فاضلاب

تا بحال چندین نفر به ما زنگ زده از اذیت های ناشی از صدای لوله های فاضلاب اظهار عجز نموده اند و راهکارهایی از ما خواسته اند.
با توجه به اینکه پشم سنگ لوله ای به خوبی لوله های با قطر پایین را پوشش می دهد پیشنهاد ما استفاده از پشم سنگ لوله ای متناسب با اینچ لوله و ضخامت مورد نظر متناسب با شرایط آب و هوایی می باشد. ولی در بعضی مواقع که در ساختمان یا پروژه از لوله های قطور استفاده شده برای آن هم می توان از پشم سنگ لحافی یا پشم سنگ پتویی با لحاظ  اوضاع جوی و آب و هوایی و شرایط محیطی استفاده کنیم.

راهکاری که گفتم احتمالا راهکار کاملی نباشد و شما هم ممکن است راهکار دیگری داشته باشید که بهتر از آنچه که من گفتم باشد.
ولی این موارد را شخصا در چند منزل اجرا کرده ایم نتیجه هم گرفته ایم.
اگر شما هم راهکاری دارید با ما اشتراک بگذارید.
بیایید به همدیگر را کمک کنیم بهترین راهکارها را به همدیگر یاد بدهیم.

  

 

 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید: جعفر آسمانی راه های ارتباطی:


Share نسخه مخصوص چاپ

نظرات (0)

 
خرید از فروشگاه آسام
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟