اخبار مقالات
اخبار و مقالات
کد مطلب : 516  |   تعداد بازدیدها: 3310   |   تاریخ درج: يکشنبه, آذر 11, 1397

 

قیمت پشم سنگ لوله ای ایزوپایپ در بازار

نکات مهمی که باید در خصوص پشم سنگ ایزوپایپ و قیمت پشم سنگ لوله ای ایزوپایپ بدانید چیست؟ چرا از پشم سنگ ایزوپایپ باید استفاده کنیم؟ مزیت‌های اصلی پشم سنگ لوله ای نسبت به بقیه عایق ها چه می باشد؟


نکات مهمی که باید در خصوص پشم سنگ ایزوپایپ و قیمت پشم سنگ لوله ای ایزوپایپ بدانید چیست؟ چرا از پشم سنگ ایزوپایپ باید استفاده کنیم؟ مزیت‌های اصلی پشم سنگ لوله ای نسبت به بقیه عایق ها چه می باشد؟

همان‌طور که از نام پشم سنگ ایزوپایپ یا لوله ای پیداست، شکل و ساختار عرضه این نوع پشم معدنی به صورت لوله یا استوانه‌ای است. این نکته را در نظر داشته باشید که هر پشم سنگی با توجه به شکل و ساختار خود، علاوه بر داشتن مزایا و کاربردهای عمومی، در موارد مخصوص به خود نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و این به نوع صنعت به کارگیری و تجهیزات کاربردی آن بستگی دارد.

پشم سنگ ایزوپایپ هم به همین صورت است. با توجه به شکل و ساختار لوله ای شکل، از این پشم سنگ برای پوشاندن سطوحی استوانه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد که می‌تواند باعث به وجود آمدن مزایای بسیاری برای آنها شود.

پشم سنگ ایزوپایپ (لوله ای) چیست؟

اولین سؤالی که باید در خصوص آشنایی با این نوع محصول پاسخ داده شود، این است که پشم سنگ لوله ای ایزوپایپ چیست. پشم سنگ لوله ای یک نوع پشم معدنی است که از مواد معدنی آتشفشانی با تحمل درجه حرارتی بالا به منظور عایق کاری سطوح لوله ای در تأسیسات و کارخانه‌ها و پتروشیمی‌ها به کار گرفته می‌شود.

قیمت پشم سنگ لوله ای ایزوپایپ

چرا از پشم سنگ ایزوپایپ باید استفاده کنیم؟

لوله‌های انتقال مواد و سیالات در هنگام فعالیت خود ممکن است که دچار آسیب‌های ناخواسته یا هدر رفت انرژی شوند، همچنین ساختار آن‌ها به‌گونه‌ای است که نمی‌توان از پشم مسطح برای پوشش کلی استفاده کرد. ایزوپایپ با توجه به ویژگی‌ها و ساختاری که دارد، به راحتی می‌تواند به منظور دستیابی به این هدف مورد استفاده قرار بگیرد.

خصوصیات و مزایای پشم سنگ لوله ای ایزوپایپ چیست؟

مسلماً چیزی که باعث تمایز یک محصول با بقیه می‌شود، مزایای آن است. اکثر پشم سنگ‌ها دارای مزیت‌ها و خواص مشترک هستند؛ اما در بعضی از نمونه‌ها، تعدادی از مزیت‌ها نسبت به بقیه بیشتر جلوه می‌کند و همین مسئله است که باعث ترغیب خرید و استفاده از آن می‌شود.

مزیت‌های اختصاصی که پشم سنگ لوله ای ایزوپایپ نسبت به بقیه دارد، شامل:

  1. ابعاد دمایی و اندازه آن در طول زمان و با وجود گرمای بسیار زیادی که به آن وارد می‌شود، ثابت است.
  2. در برابر آتش سوزی بسیار مقاوم است. از آنجا که از لوله‌ها و دیگر تجهیزات مرتبط برای انتقال مواد و سیالات استفاده می‌شود، اگر آسیبی به آن‌ها وارد شود، به راحتی می‌تواند عملیات شرکت را متوقف کند.
  3. مقاومت حرارتی بالایی دارد و می‌تواند باعث کاهش مصرف و هزینه مربوط انرژی شود.
  4. به دلیل ساختاری که دارد، غیر خورنده است؛ یعنی طول عمر بالایی دارد و می‌تواند با توجه به شرایط داخلی موتورخانه‌ها و تأسیسات مقاومت بالایی از خود نشان دهد.
  5. می‌توانند محدوده دمایی بین 450 تا 850 درجه فارنهایت را تحمل کنند که دمای مناسب و استاندارد موتورخانه‌ها و کارخانه‌ها است.
  6. مزایای دیگری که می‌توان برای پشم سنگ ایزوپایپ برشمرد شامل حمل آسان، مقرون به صرفه بودن، نداشتن مواد شیمیایی، نصب آسان، سازگاری با محیط زیست، انتشار نکردن گازهای سمی اشاره کرد که در تمامی نمونه‌های پشم سنگ مشترک است.
  7. قیمت پشم سنگ لوله ای ایزوپایپ نسبت به عملکرد و کارکرد آن در صنایع مختلف مناسب است.

روش تولید و نصب پشم سنگ لوله ای چگونه است؟

در تولید تمامی پشم سنگ‌ها از نوع سنگ آتشفشانی استفاده می‌شود که با قرار دادن آن‌ها در کوره‌های حرارتی تا دمای 1250 درجه سانتیگراد، پشم‌های الیافی تولید می شود. سپس با توجه به نوع و مدل، مواد مورد نیاز در جهت افزایش کیفیت اضافه می‌شود و در نهایت به شکل لوله ای درمی‌آورند.

برای اتصال پشم سنگ ایزوپایپ، یک طرف را به طور کامل شکاف می‌دهند. سپس عایق را از محل شکاف باز شده، روی لوله‌ها و قسمت‌های لوله ای شکل نصب کرده و با سیم‌های فلزی مخصوص آن‌ها را می‌بندند و در آخر ورقه گالوانیزه شده یا آلومینیومی را روی آن برای افزایش مقاومت نصب می‌کنند.

چند نوع پشم سنگ لوله ای ایزوپایپ داریم؟

یکی از مزیت‌های اصلی پشم سنگ لوله ای نسبت به بقیه عایق ها، تنوع آن است که این باعث افزایش استفاده و کاربرد آن می‌شود. در حال حاضر، چهار نوع پشم سنگ ایزوپایپ وجود دارد که شامل:
• پیش ساخته بدون روکش
• پیش ساخته با روکش کاغذی آلومینیومی ساده
• پیش ساخته با روکش کاغذ آلومینیومی مسطح

کاربردهای پشم سنگ ایزوپایپ چیست؟

• عایق کاری لوله‌های انتقال دهنده مواد و سیالات گرم و سرد
• سیستم‌های حرارتی و تهویه هوا
• مخزن‌های نگهدارنده مایعات و مواد

از این نوع پشم سنگ می‌تواند در تمامی صنعت‌ها، کارخانه‌ها و پتروشیمی‌ها مورد استفاده قرار داد؛ اما مهم‌ترین بخشی که می‌توان از این نوع پشم سنگ استفاده کرد، در صنایع غذایی و همچنین موتورخانه‌ها به منظور عایق کاری لوله‌ها به منظور کاهش مصرف انرژی و آسیب است.


جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید: جعفر آسمانی راه های ارتباطی:

نظرات (0)

 
خرید از فروشگاه آسام
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟