اخبار و مقالات
اخبار و مقالات
کد مطلب : 633  |   تعداد بازدیدها: 878   |   تاریخ درج: چهارشنبه, فروردين 28, 1398   |   ساعت: 10:25 ق.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: پشم سنگ آسام

 

فروش پشم سنگ برای عایق صوتی خرید در ایران

یک عایق صوتی خوب چطور می‌تواند شما را از سر و صدای همسایه خلاص کند.
امروزه با توجه به آپارتمان‌نشینی اکثر مردم ساکن کلان‌شهرها، مشکل سر و صدای همسایه و انتقال آن از تیغه‌های نازک دیوارهای مشترک و یا سقف و کف ساختمان به یک معضل اساسی تبدیل شده است. شاید خیلی‌ها هم به نوعی دچار این مشکل باشند و راهکارهای مختلفی را برای رفع مشکل خود جستجو و یا امتحان کرده باشند.

یک عایق صوتی خوب چطور می‌تواند شما را از سر و صدای همسایه خلاص کند
امروزه با توجه به آپارتمان‌نشینی اکثر مردم ساکن کلان‌شهرها، مشکل سر و صدای همسایه و انتقال آن از تیغه‌های نازک دیوارهای مشترک و یا سقف و کف ساختمان به یک معضل اساسی تبدیل شده است. شاید خیلی‌ها هم به نوعی دچار این مشکل باشند و راهکارهای مختلفی را برای رفع مشکل خود جستجو و یا امتحان کرده باشند.
 
فروش عایق پشم سنگ

پشم سنگ تخته ای به صرفه ترین عایق صوتی

 پشم سنگ تخته‌ای، یکی از مرسوم‌ترین، مؤثرترین، و مقرون به صرفه‌ترین عایق‌های صوتی موجود در بازار ایران است 
در این مقاله راهکارهای مختلف عایق صوتی منزل ارائه خواهد شد.
 

آپارتمان نشینی و معضل انتقال صدا از دیوار مشترک، سقف و کف خانه‌ها

 
یک مشکل اساسی آپارتمان‌های امروزی، جنس نازک تیغه‌ها است که باعث می‌شود صدای همسایه از دیوار مشترک، سقف و کف ساختمان به واحدهای مجاور انتقال پیدا کند. صدای تلویزیون، سر و صدای بچه، صدای پا، و غیره که باعث سلب آسایش همسایه‌ها می شود. برای رفع این مشکل، یک عایق صوتی خوب می‌تواند کمک کننده باشد و آسایش را به خانه بازگرداند.
 
خرید عایق صوتی پشم سنگ برای دیوار

راهکارهای عایق صوتی دیوار مشترک و سقف

عایق صوتی پشم سنگ تخته‌ای

پشم سنگ تخته‌ای، یکی از مرسوم‌ترین، مؤثرترین و مقرون به صرفه‌ترین عایق‌های صوتی موجود در بازار ایران است. این عایق با توجه به شبکه‌بندی داخل الیاف آن، صدا را در خود حبس کرده و مانع انتقال آن می‌شود. ضریب جذب صوت پشم سنگ تخته‌ای بسیار بالا بوده و با توجه به دانسیته و ضخامت انتخابی، می‌تواند تا 300 دسی بل کاهش صوت داشته باشد به گونه‌ای که حتی در میدان تیر هم از پشم سنگ استفاده می‌شود.
 
پیشنهاد می‌شود از  پشم سنگ تخته‌ای دانسیته 120Kg/m3 به ضخامت 5 سانتی متر استفاده شود.
 
پشم سنگ در ضخامت‌های 3 الی 10 سانتی متر و دانسیته های 80 تا 300 کیلوگرم بر متر مکعب تولید و عرضه می‌شود. لیکن، برای آپارتمان‌ها، اثبات شده است که دانسیته 120 کیلوگرم و ضخامت 5 سانتی متر بهترین گزینه است که هم مقرون به صرفه بوده و هم کارایی لازم را داشته باشد. اگر به دلیل محدودیت فضا قادر به استفاده از ضخامت 5 سانتی متر نیستید، می‌توان از ضخامت 3 سانتی متر با دانسیته 200 کیلوگرم بر متر مکعب استفاده کنید.
 
همانطور که می‌توان حدس زد، فرمول کارایی پشم سنگ تخته‌ای آن است که با افزایش دانسیته، می‌توان از ضخامت کمتری استفاده کرد. بنابراین گزینه‌های دیگر برای نمونه می‌تواند ضخامت 4 سانتی‌متر و دانسیته 150 کیلوگرم بر متر مکعب باشد.

جدول پیشنهادی پشم سنگ تخته‌ای

منبع صدا و مدل پیشنهادی پشم سنگ تخته ای عایق صدا

  1. سر و صدای معمولی: پشم سنگ تخته‌ای دانسیته 120Kg/m3 به ضخامت 5 سانتی متر
  2. صدای بچه: پشم سنگ تخته‌‌ای دانسیته 120Kg/m3 به ضخامت 5 سانتی متر
  3. صدای موسیقی: پشم سنگ تخته‌ای دانسیته 150Kg/m3 به ضخامت 5 سانتی متر
  4. صدای پارکینگ: پشم سنگ تخته‌ای دانسیته 120Kg/m3 به ضخامت 5 سانتی متر
  5. صدای تراشکاری: در واحد مجاور پشم سنگ تخته‌ای دانسیته 150Kg/m3 به ضخامت 5 سانتی متر

راهکارهای عایق صوتی کف

عایق صوتی پشم سنگ حلاجی شده

برای عایق‌کاری کف ساختمان نیز می‌توان از پشم سنگ تخته‌ای که در بالا شرح داده شد استفاده کرد. لیکن راهکاری بسیار مقرون به صرفه‌تر و آسان‌تر به نام پشم سنگ حلاجی شده  مناسب است.
 
کاربرد این عایق بدین صورت است که در هر متر مربع از کف ساختمان، 4 الی 6 کیلوگرم از این عایق را می‌ریزید، آن را دو نم می‌کنید، و سپس با یک غلطک 30 الی 40 کیلوگرمی که می‌تواند یک بشکه آب ساده هم باشد، روی آن می‌رانند. بدین صورت کف واحد به صورت پشم سنگ تخته‌ای یکپارچه با ضخامت 2 الی 3 سانتی‌متر و دانسیته 120 کیلوگرم بر متر مکعب به دست می‌آید.

قیمت فروش پشم سنگ برای عایق صوتی خرید در ایران

قیمت این روش نسبت به سایر روش‌ها برای عایق صوتی کف بسیار پایین‌تر بوده و از لحاظ کارایی هم عملکرد بهتری دارد چرا که دیگر نشست نمی‌کند و عمر مفید بالاتری دارد.
منبع: خبر رسمی
جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید: جعفر آسمانی راه های ارتباطی:


مقالات مرتبطی وجود ندارد
Share نسخه مخصوص چاپ

نظرات (0)

 
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟