اخبار و مقالات
اخبار و مقالات
کد مطلب : 266  |   تعداد بازدیدها: 3623   |   تاریخ درج: دوشنبه, دي 12, 1401

 

عایق حرارتی سقف سوله و عایق شیروانی

صنایع مختلف برای اینکه از هدر رفت انرژی حرارتی ممانعت شود و یا سرما و گرمای داخلی در حد استاندارد باشد عایق کاری سقف سوله و عایق حرارتی شیروانی محل و دیوارهای سوله ها را در اولویت قرار می دهند. 


عایق شیروانی و عایق سقف سوله

صنایع مختلف برای اینکه از هدر رفت انرژی حرارتی ممانعت شود و یا سرما و گرمای داخلی در حد استاندارد باشد عایق کاری سقف سوله و عایق حرارتی شیروانی محل و دیوارهای سوله ها را در اولویت قرار می دهند. 
عایق حرارتی سقف سوله و عایق شیروانی از جمله موثرترین و ضروریات صنایع امروزی است چرا که عمده کارخانجات و تولیدی‌ها و صنایع تبدیلی و غیر تبدیلی تولیدات خود را در سوله ها انجام می دهند.
در اکثر نقاط کشور کارخانه ها در شهرک های صنعتی تجمیع شده اند و این کارخانه برای اینکه هزینه زیر ساخت خود را کاهش دهند معمولا برای ساختمان تولید و همچنین اداری خود از سوله ها استفاده می کنند.

عایق حرارتی مناسب سوله های صنعتی

عایق حرارتی مناسب سوله های صنعتی، عایق هایی هستند که موجب شود حداکثر صرفه جویی انرژی را تامین کند و از طرفی برای جلوگیری از تابش خورشید و افزایش دمای سوله موثر باشد.
و از همه مهمتر مانع خروج حرارت و سرمایش و گرمایش سوله به خارج از سوله شود.

عایقکاری حرارتی نسوز سقف سوله

نکته خیلی مهم در سوله ها اجرای عایق حرارتی نسوز سقف سوله و دیوارها و ستون های سوله است که متاسفانه اکثر صنایع توجهی به این ندارند و بعضا مشاهده می شود که آتش سوزی هایی در سوله ها و مخصوصا در صنعت دام و طیور اتفاق می افتد و به سوله های دیگر سرایت می کند که خسارت جبران ناپذیری را بر صاحبان آنها تحمیل می کنند. 
این خسارتی در صورتی که بیمه مسئولیت مدنی نداشته باشند موجب ورشکستی صنایع و بیکاری گارگران را در پی دارد.
لذا بایستی عایقکاری حرارتی نسوز سوله در اولویت صنایع باشد تا از مشکلات عدیده برای صنایع جلوگیری کند.

مقدار هدر رفت انرژی در سوله

 می دانید که در شرایط عادی ۵۰ درصد هدر رفت انرژی حرارتی از طریق سقف سوله و ۳۰درصد از طریق دیوارها و ۲۰درصد از طریق کف صورت می گیرد.
چنانچه عایق حرارتی سقف سوله و شیروانی مرغوب نباشد این هدر رفت افزایش خواهد یافت و در آخر ماه یا سال بایستی هزینه های کلانی برای پرداخت وجه گاز و برق و آب صورت گیرد.

عایق مناسب عایقکاری حرارتی سقف سوله

عایق سقف سوله و یا عایق حرارتی سوله در بیشتر مواقع با عایق پشم سنگ یا پشم شیشه یا عایق ایزوهم و انواع مختلف دیگر انجام می شود.
هر یک از این عایق ها محاسن و معایبی دارد به نظر می رسد مناسبترین عایق ها پشم سنگ و عایق ایزوهم است.

مزایای عایق پشم سنگ

مزایای عایق پشم سنگ این است که در درجه حرارت بالا مثلا 200 درجه تحمل حرارتی دارد. ولی در درجه حرارت حدود 1200 درجه آتش مستقیم ذوب می شود.

معایب پشم سنگ

از معایب پشم سنگ این است که بعضی از قسمت های الیاف بازالت یا سرباره آن در صورتی که در نصب آن دقت نشود ممکن است از هم جدا شود و بریزد.

مزایای عایق ایزوهم

مزایای عایق ایزوهم هم این است که نهایتا تا 60 درجه تحمل حرارتی دارد و در دمای آب و هوایی کشور عزیزمان ایران که گرمترین شهر ها اهواز یا آبادان و خوزستان هست و سردترین مناطق هم استانهای کردستان و آذربایجان شرقی و غربی هست کاملا تحمل حرارتی دارد و قابل استفاده در این مناطق است ولی در 200 درجه آتش مستقیم خودسوز است.

در مقایسه با پشم سنگ یا پشم شیشه الیاف عایق ایزوهم از هم جدا نمی شود. ضمن اینکه نصب عایق ایروهم خیلی راحت تر از پشم سنگ است.

با کلیک روی عکس زیر، فیلم و پست های ایتای ما را ببینید.

کانال پشم سنگ در ایتا


جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید: جعفر آسمانی راه های ارتباطی:

نظرات (0)

 
خرید از فروشگاه آسام
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟