اخبار و مقالات
اخبار و مقالات
کد مطلب : 842  |   تعداد بازدیدها: 839   |   تاریخ درج: يکشنبه, فروردين 08, 1400   |   ساعت: 02:00 ب.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: پشم سنگ آسام

 

چسب کاشی سرامیک موزاییک نانو

نصب کاشی با چسب کاشی و سرامیک بر روی دیوار های گچی، بتنی، سنگ، آجر، سیمانی، موزاییک، کاربرد دارد. چسب کاشی خمیری یکی از انواع چسب کاشی است که در ساختمان استفاده می شود.


نصب کاشی با چسب کاشی و سرامیک بر روی دیوار های گچی، بتنی، سنگ، آجر، سیمانی، موزاییک، کاربرد دارد. چسب کاشی خمیری یکی از انواع چسب کاشی است که در ساختمان استفاده می شود.

همه می دانیم داشتن آرامش اهمیت فوق العاده ای دارد. بنابراین باید در تهیه چسب کاشی که یکی از مصالح برجسته و ضروری و پر کاربرد برای نصب کاشی با چسب کاشی روی کاشی و سایر متریال در ساختمان است دقت بیشتری کنید.

در چند سال گذشته کاشی کاران نصب کاشی، سرامیک و سنگ را با ملاتی که از سیمان درست می کردند انجام می‌ دادند. 

این امر مستلزم بکارگیری کارگر بیشتر و مصالح گوناگون و از همه مهمتر از هم پاشیدگی وضعیت ظاهری محیطی که در حین کاشی کاری انجام می شد می گردید و عموما وقت بیشتری توسط نصابان صرف می شد.
به همین دلیل کارخانه ها دست به اقدامی جالب زدند و به همت متخصصین امر چسب کاشی متنوعی را تولید کردند که بعضا عایق رطوبتی ساختمان را هم انجام می دهد. ما در این مقاله به 8 نکته که خریدار باید در انتخاب آن توجه کند اشاره می کنیم:

فروش چسب کاشی

1 - بهترین چسب کاشی برای چسباندن کاشی چیست؟

بررسی که در بین انواع محصولات انجام داده شد به وضوح به این نتیجه رسیدیم که هیچ یک از برند ها تعریفی از بهترین چسب کاشی نکرده اند., نگفته اند چسب کاشی در چه شرایط و با چه ویژگی هایی بهترین چسب کاشی محسوب می شود.

بهترین چسب کاشی چه ویژگی هایی دارد؟ مزایای آن چیست؟
می دانید که عوامل مهمی در تشخیص بهترین چسب کاشی وجود دارد. برای انتخاب بهترین  چسب کاشی باید به نکاتی توجه کنید که در ادامه برای شما می گوییم:

 1. مقاوم در برابر مواد شوینده، اسیدها، بازها و شوینده های خانگی
 2. كاهش وزن ساختمان وكاربرد آسان افزايش سرعت اجرا
 3. عمر طولانی نسبت به مصالح بندکشی معمولی
 4. مقاوم دربرابر تغییرات دما پس ا ز خشک شدن
 5. کاهش هزینه های دوغاب ریزی پشت کاشی
 6. قابل اجرا در کلیه سطوح افقی و عمودی
 7. مقاومت عالی دربرابر یون های خورنده
 8. حفظ چسبندگی در برابر نم و رطوبت
 9. انعطاف پذیری و الاستیته بالا
 10. مقاوم در برابر اشعه uv خورشید
 11. بدون ترک خوردگی و گسیختگی
 12. ضد آب شدن صددرصد بندها
 13. دوام بالا و ماندگاری طولانی
 14. فاقد انقباض و جمع شدگی
 15. نفوذ کامل به عمق سازه
 16. ضد جلبک و ضد شوره

موارد مذکور فقط قسمتی از مواردی است که ذکر شد و هر کسی می تواند بنابه اطلاعات فنی خود بهترین چسب کاشی برای کاشی کاری را تشخیص دهد. البته مراجعه به متخصصین و مشاورین این امر و مخصوصا کاشی کاران معززی که سال ها خاک این کار را خورده اند بهترین راه گشا می باشد.

چسب کاشی سرامیک چسب کاشی سرامیک کف

2 -انواع چسب کاشی

در روشهای سنتی معمولا از ملات های سنتی ( ترکیب شن و ماسه و سیمان ) برای کاشیکاری ا ستفاده می شد.
ولی امروزه استفاده از ملات های سنتی برای نصب کاشی منسوخ شده ا ست و از چسب های ویژه آماده برای نصب کاشی و سرامیک به کف و دیوار استفاده می شود.
انواع چسب های مخصوص که در کاشی کاری استفاده می شود دو نوع است:

 • چسب کاشی پودری
 • چسب کاشی خمیری

الف - چسب کاشی سرامیک خمیری

یکی از چسب هایی که در کاشیکاری استفاده می شود، چسب کاشی سرامیک خمیری می باشد. این چسب خمیری کاشی بنابه تصریح برخی سایت ها بر پایه رزین آکریلیکی، رزین های امولسیونی، سنگدانه های متناسب با آن ، مواد شیمیایی افزودنی و پودر های معدنی و مواد غلطت دهنده و یا بر پایه ترکیبات پلیمری و نانو ذرات سیلیس و الیاف های معدنی ساخته می شود.

وجود این مواد در کنار هم باعث افزایش قدرت چسبندگی چسب کاشی سرامیک خمیری به سطوح ساختمانی و  توانایی نصب کردن کاشی ها روي ﺳطح های ﺻﺎف ﻳﺎ ﻟﻌﺎب دار می شود.

"چسب کاشی خمیری کالیمورا محصولی تولید شده بر پایه ترکیبات پلیمری و نانو ذرات سیلیس در ابعاد 7 نانو متر و با استفاده از ترکیبات و الیاف های معدنی می باشد . مصرف این محصول علاوه بر نصب سـریع کاشی و کاهش وزن مصالح ساختمانی، مـوجب افزایش فضای داخلی ساختمان نیـز می گردد ." (1)

همانطور که اشاره کردیم در این چسب خمیری  غلیظ کننده های مناسب و مواد آنتی باکتریال وجود دارد که موجب قوام و پایداری بیشتر چسب کاشی سرامیک خمیری می شود و کارایی آن را بهبود می‌بخشد تا این چسب بهترین عملکرد را برای مصرف کننده داشته باشد.

چسب سرامیک و کاشی خمیری برای دیوار بیشتر مصرف می شود. در بیشتر موارد چسب سرامیک خمیری را برای کاشی کاری روی کاشی های قدیمی مصرف می کنند.

چسب کاشی کف

ب - چسب کاشی پودری

نوع دیگر چسب کاشی، چسب کاشی پودری می باشد. 
"چسب های پودری یکی از انواع رایج چسب های کاشی هستند که علاوه بر کاشی می توان برای چسباندن برخی سنگ ها و سرامیک هم از آنها استفاده کرد. این چسب بر پایه سیمان تقویت شده با پلیمر می باشد." (2)

چسب کاشی سرامیک موزاییک پودری برای  کف و دیوار  دو منظوره است  و برای نصب کاشی و سرامیک و موزاییک روی کف و دیوار  استفاده می شود که بسیار مطلوب و به صرفه می باشد.

چسب پودری را ابتدا باید با آب یا مایع بتنی مخلوط کنیم تا خمیری یکدست ایجاد شود .
این خمیر دارای مقاومت کششی و قدرت چسبندگی عالی میباشد که این خمیر را به صورت لایه هایی نازک یا ضخیم میتوان برای چسباندن کاشی و سرامیک استفاده نمود.

در حال حاضر در ایران از هر دو چسب کاشی خمیری و چسب کاشی پودری استفاده می شود.
در بین چسب کاشی های خمیری موجود، چسب کاشی خمیری که بر پایه پلیمر و نانو است مورد توجه قرار گرفته است.

3 - ترکیبات چسب کاشی

 • چسب کاشی خمیری در هر یک از کارخانه ها  متفاوت است ولی عمدتا بر پایه ترکیبات پلیمری و نانو ذرات سیلیس و الیاف های معدنی یا بر پایه رزین های آکریلیکی، پودر های معدنی و مواد غلظت دهنده هستند.
 • "چسب کاشی پودری هم پایه سیمانی می باشد، که از سیمان و فیلرهای معدنی و رزین های پلیمری جهت افزایش و تقویت قدرت چسبندگی می شود. چسب کاشی پودری بر پایه سیمان تقویت شده با پلیمر می باشد" (3)

چسب سرامیک

4 - مزایای چسب کاشی

 1. افزایش سرعت اجرای پروژه و کاهش زمان نصب
 2. بهبود ظاهری کاشی‌ کاری در کاشی کاری های قدیمی
 3. نیازی به تخصص برای نصب ندارد و چنانچه نصب مناسبی نشده باشد فرو نمی ریزد.
 4. همانند ملات نیازی به محاسبه دقیق مقدار سیمان و ماسه و آب ندارد.
 5. امکان کنده شدن کمتر است.
 6. تنظیم کاشی ها در حین نصب به محل بهه راحتی امجام می شود.
 7. در موقع نصب نیازی به خیس کردن کاشی نیست
 8. نصب چسب کاشی کوچک و ریز که در بعضی از جا ها نصب می شود به سهولت انجام می شود.
 9. در زیر کاری که چوب و مشابه آن است نسبت به ملات فوق العاده مناسب است.
 10. نیازی به تخریب کاشی های قدیمی نیست می توان از روی آن کار کرد

5 - معایب چسب کاشی

 • ارزان بودن ملات سیمان نسبت به چسب کاشی
 • در پروژه های بزرگ به علت قیمت بالاتر چسب کاشی، نسبت به سیمان هزینه بیشتری به سازندگان ساختمان تحمیل می شود. 
 • محلی که کاشی چسبانده می شود باید کاملا تراز شود تا چسب کاشی بیشتر مصرف نشود.

فروش چسب کاشی سرامیک

6 - مقدار مصرف چسب کاشی چقدر است.

"میزان مصرف چسب کاشی در جاهایی که سطحی صاف دارند در حدود 3/5 کیلو در هر متر مربع و در سطوح ناهموار حدود 5 کیلو است " (4)
البته باید توجه داشت که مصرف انواع چسب کاشی با توجه اعلام کارخانه های تولید کننده متفاوت است بطور مثال کارخانه تولید کننده چسب کاشی کالیمورا مقدار مصرف را چنین اعلام کرده است:
"میزان مصرف چسب کاشی خمیری بستگی به وضعیت زیرکار (تخلخل و ناهمواری و شیارهای کاشی دارد) اما به طور معمول هر ( 4 کیلوگرم) چسب کاشی، برای یک متر مربع کافی می باشد. وزن خالص محصول چسب کاشی کالیمورا که حدود 20 کیلوگرم می باشد که تقریبا 5 مترمربع را پوشش می دهد."(5)

7 - موارد مصرف چسب کاشی

 • "نصب کاشی و سرامیک روی دیوار و کف
 • قابل اجرا بر روی انـواع سطوح بتنی ، گچی و سنگی
 • مناسب برای نصب کاشی در سرویس بهداشتی و حمام
 • مناسب برای استفاده جهت چسباندن سنگهای مصنوعی
 • قابلیت چسباندن سنگ های طبیعی بر روی سطوح افقی و عمودی
 • قابل استفاده در سازه هایی که دارای کشش و انبساط و انقباض می باشند." (6)

8 - نحوه نصب کاشی با چسب کاشی:

نحوه استفاده از چسب کاشی بدین نحو است که ابتدا گرد و غبار و روغن و آلودگی و کاغذ دیواری که محل مورد نظر بوده را پاک می کنید بشرحی که در تصویر زیر آمده حسب مورد برای زیر کار کاغذ دیواری، زیر کار گچ، زیرکار کاشی، زیر کار سیمانی یا بتن اقدام می کنید.

نصب چسب کاشی سرامیک

 

نکات مهم:

توجه شود که بهتر است مقدار کمی به اندازه ی حدود ۴ کاشی یا سرامیک چسب زده شود تا بتوانیم تراز بودن کاشی ها را  قبل از سفت شدن چسب کاملا چک کنیم.
جهت افزایش چسبندگی چسب کاشی به سطوح گچی و سیمانی و دیگر سطوح که دارای جذب آب می باشد می توان از محصول نانو ملاتی کالیمورا به صورت خالص جهت پرایمر زنی زیر کار استفاده نمود.
همچنین جهت تنظیم غلظت چسب میتوانید از محصول نانو ملاتی استفاده نمایید و پس از خشک شدن پرایمر اقدام به انجام مراحل نصب نمایید.
کاشی نصب شده توسط چسب کاشی خمیری ، بعد از 48 ساعت به استحکام نهایی می رسد.
پس از رسیدن به استحکام نهایی، می توان عملیات بندکشی با استفاده از محصول نانو بندکشی کالیمورا انجام داد.


بندکشی کاشی سرامیک موزائیک

نکته ی دیگری است که باید به آن توجه شود این است که بندکشی محل، حدود یک تا دو روز پس از نصب کاشی ها انجام می شود.
برای بند کشی به مقدار لازم عایق نانو بندکشی و مقداری پودر سنگ ، سیمان سفید  نیاز داریم؛ این مواد را باهم مخلوط کرده سپس با دوغابی که درست کردیم کاشی ها را بند کشی می کنیم.
باید توجه داشته باشید که نباید چسب کاشی روی کاشی یا سرامیک بریزد و اگر ریخت فورا باید آن را پاک کنیم زیرا درصورت خشک شدن چسب روی کاشی یا سرامیک کوقع پاک کردن آن اذیت می شوید  و در نتیجه جلوه ی بدی به کاشی و سرامیک ها می دهد.

برای اطلاع از نحوه بندکشی کاشی، سرامیک، موزائیک اینجا کلیک کنید.

چسب کاشی خمیری ضد آب:

چسب کاشی سرامیک خمیری ضد آب  را برای نصب انواع کاشی و سرامیک و موزاییک می توان  مصرف کرد. از نکات مفید درمورد استفاده از چسب ضد آب این است که برای محیط آبی و مرطوب بسیار مناسب و مطلوب  است.  می توان آن را برای جاهای مرطوب و خیس که با آب بسیار مرتبط است مثل حمام ، دستشویی و استخر و غیره استفاده کرد.
چسب خمیری ضد آب برای محیط های مرطوب در داخل ساختمان می تواند استفاده شود. می توان به سادگی از چسب ضد آب برای نصب انواع سرامیک ، کاشی و موزاییک استفاده کرد.
بهترین چسب های ضد آب را می توانید از مراکز پخش چسب های کاشی و یا نمایندگی ها خریداری کنید.
برای کسب اطلاعات بیشتر و خریدی مطمئن میتوانید به مرکز فروش پشم سنگ آسام مراجعه فرمایید.

چسب کاشی سرامیک دیگری برای تهیه سراغ دارید؟ این مطالبی که مطرح شد، باب‌میلتان بود؟ اگر فکر می‌کنید که نکته یا توضیح بیشتری درباره چسب کاشی و نحوه نصب و روش استفاده چسب کاشی وجود دارد، حتما به ما در بخش نظرات اطلاع بدهید و سوالات و نظراتتان را برای بنویسید.

منبع1: kalimoura.com

منبع2: drtamin.com

منبع3: betonplast.com

منبع4: www.oxinchemistry.ir

منبع5: kalimoura.com

منبع6: kalimoura.com

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید: جعفر آسمانی راه های ارتباطی:


مقالات مرتبطی وجود ندارد
Share نسخه مخصوص چاپ

نظرات (0)

 
خرید از فروشگاه آسام
صفحه 1 از 7اولين   قبلي   [1]  2  3  4  5  6  7  بعدي   آخرين   
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟