اخبار و مقالات
اخبار و مقالات
کد مطلب : 518  |   تعداد بازدیدها: 2094   |   تاریخ درج: دوشنبه, ارديبهشت 27, 1400   |   ساعت: 12:00 ق.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: پشم سنگ آسام

 

عایق رطوبتی سه کاره حرارتی و صوتی و رطوبتی (پوشش لایه نازک یک سانتیمتری)

عایق رطوبتی سه کاره حرارتی و صوتی و رطوبتی با قیمت مناسب و بدون نیاز به تخریب با یک تا دو سانت ضخامت80% مشکل حرارتی و صوتی را حل می کند تا سرما و گرما و صدا به منزل منتقل نشود. و 100% هم مانع نفوذ نم و رطوبتی می شود.


سوال: شخصی یک واحد مسکونی ۱۲۰ متری را که در طبقه اول و بالای پیلوت قرار دارد می  خواهد با عایق حرارتی، صوتی و رطوبتی نانو کالیمورا (سه کاره) ، عایق حرارتی کند .تا سرمای زمستان به داخل منزل منتقل نشود آیا با نانوی رطوبتی ملاتی  کالیمورا امکان عایق حرارتی ساختمان وجود دارد؟ یا باید از عایق حرارتی، صوتی و رطوبتی نانو کالیمورا (سه کاره) استفاده شود.

لطفا راهنمایی کنید و نحوه عایق بندی را توضیح دهید.

پاسخ سوال:
می دانید عایق های حرارتی در انواع مختلف تولید و به بازار عرضه می شود که این عایق ها هر کدام مزایا و معایبی دارد از جمله عایق های که برای ساختمان خیلی مناسب است و می تواند -60 درجه و مثبت 60 درجه را پوشش دهد عایق نانویی حرارتی، صوتی و رطوبتی سه کاره  کالیمورا است که ذیلا نحوه عایقکاری با این عایق را توضیج می دهیم.
خاطر نشان می شود که نانوی ملاتی کالیمورا هم یکی از تاثیر گزار ترین عایق های رطوبتی است ولی در عایق حراتی و سرما و گرما و همچنین در عایقی صدا تاثیری ندارد ولی می توان با عایق نانو ملاتی، ملات کاشی کاری که برای دیوار و کف ساختمان را عایق رطوبتی کرد تا آب و نم و رطوبت به ساختمان نفوذ نکند.

عایق نانو سه کاره حرارتی، رطوبتی، صدا 1

آموزش عایق کاری حرارتی با عایق نانویی حرارتی، صوتی و رطوبتی  کالیمورا:

1 - ابتدا کف با پوکه معدنی شیب بندی می شود و حتما کوبیده شود تا نشست و شکست نداشته باشد سپس با ملات معمولی نازک روی پوکه و سطح کشیده شود و زیر سازی انجام می شود تا کف شیب بندی و صاف گردد. 
2 - عایق نانویی سه کاره حرارتی، صوتی و رطوبتی را به ضخامت یک سانت در دو مرحله به شرح زیر کشیده می شود.
(مرحله اول حدود 5 میلی متر (نیم سانت) بر کف کشیده می شود و بعد از خشک شدن مجددا در مرحله دوم همانند مرحله اول هم حدود 5 میلی متر (نیم سانت) بر سطح کشیده می شود تا ضخامت آن به یک سانت متر برسد.
نکته 1 - این نوع عایق بندی با عایق نانویی سه کاره حدود 80% مشکل حرارتی و صوتی را حل می کند .
نکته 2 - عایق نانویی سه کاره حرارتی، صوتی و رطوبتی  100% مانع نفوذ نم و رطوبتی ناشی نشتی لوله های آب به سقف پیلوت می شود.
نکته مهم: چنانچه صدای محیط خیلی زیاد باشد بایستی یک سانتی متر دیگر به شرحی که آمد مجدا عایق نانویی صوتی و حرارتی و رطوبتی کالیمورا در روی آن کشیده می شود.

عایق نانو سه کاره حرارتی، رطوبتی، صدا

سوال:

نحوه عایق بندی دیوار با محصول نانویی سه کاره حرارتی و صوتی و رطوبتی و کاشی کار دیوار به چه صورت است.

پاسخ سوال: 

الف: عایق کاری دیوار حمام  یا سرویس بهداشتی عایق حرارتی ،صوتی و رطوبتی:

1 - اگر بخواهیم دیوار حمام  یا سرویس بهداشتی را با عایق سه کاره حرارتی یا صوتی یا رطوبتی، کاشی کاری یا سنگ کاری کنیم عایق نانویی سه کاره حرارتی، صوتی و رطوبتی به شرحی که در سوال قبلی توضیح داده شد در دیوار ساختمان کشیده می شود.
2 - سپس روی عایق  مذکور رابیتس کشیده و پوشش داده می شود تا چسبندگی ملات به کاشی و سنگ به خوبی ایجاد شود.
3 - بعدا با ملات و دوغ آبی که ماده عایق نانو ملاتی به آن اضافه شده کاشی کاری و سنگ کاری و موزائیک کاری اجرا می شود. با این عمل عایق رطوبتی کامل صورت می گیرد و کاشی شما از سطح دیوار کنده نمی شود.
۴ ـ  سپس در این مرحله با نانو بندکشی دوغاب دهی می شود.
۵ ـ آخرکار با عایق نانو بند کشی، بندکشی درز ها صورت می گیرد.

عایق نانو سه کاره حرارتی، رطوبتی، صدا

ب : عایق کاری حرارتی دیوار با عایق حرارتی ،صوتی و رطوبتی:

اگر فقط برای دیواره های ساختمان بخواهید به عنوان عایق حرارتی استفاده کنید تا مانع هدر رفت انرژی و مانع نفوذ گرما و سرما به داخل ساختمان شوید یا از انتقال حرارت داخل ساختمان به بیرون جلوگیری کنید باید به شرح زیر عمل شود.
1 -اگر ساختمان قبلا گچ کاری شده باشد می توان از روی گچ کاری، عایق حرارتی ،صوتی و رطوبتی را استفاده کرد به شرطی که روی گچ را تیشه زنی کنید تا عایق سه کاره بهتر بچسبد.
2 - اگر گچ کاری نشده باشد مستقیم می توان بر روی دیوار عایق حرارتی ،صوتی و رطوبتی را کشید و سپس سفیدکاری را انجام داد.
در این صورت دیوار هم عایق صوتی می شود و هم عایق حرارتی می شود و هم عایق رطوبتی خواهد شد.

 

سوال:

در ملات کاشی کاری و سنگ کاری از چند لیتر محصول نانویی باید استفاده شود.

همانطور که گفته شد از محصول نانو ملاتی در ساختمان برای ملات کاشیکاری، سنگ‌کاری و یا موزاییک‌کاری برای پشت بام و سرویس بهداشتی استفاده می شود. که مصالح مورد نیاز به شرح زیر است.
مصالح مورد نیاز:

  1. چهار فرغون ماسه شسته
  2. یک پاکت پودر سنگ ۲۵ کیلوگرمی
  3. یک و نیم‌ پاکت سیمان سیاه (۷۵ کیلوگرم)

مصالح فوق را کاملا باهم ترکیب و سپس به اب مصرفی 5 لیتر مواد نانو ملاتی اضافه می نمایید

نکته مهم: حتما عایق نانو ملاتی، به آب مصرفی اضافه کنید و ملات را کاملا به هم بزنید به طوری مواد نانو با تمام ملات اغشته شود.
نکته مهم دیگر اینکه اگر در پشت بام یا کف سرویس ها استفاده می شود به همراه سنگ کاری یا موزاییک کاری و یا کاشی کاری استفاده شود زیرا ملات به تنهایی بر اثر لرزش ترک‌ بر می دارد و به مشکل آب بندی خواهید خورد.
ولی در دیوار های معرض بارش مثل سیمانکاری دیوار نیازی به پوشش سطح با سنگ و موزاییک و سرامیک و  .... نخواهد بود.

عایق نانو ملاتی جایگزین ایزوگام

درصورت نیاز به مشاوره کارشناسان ما در خدمتتان هستند از طریق یکی از راههای ارتباطی زیر با مشاور ما تماس بگیرید هر سوالی دارید بپرسید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید: جعفر آسمانی راه های ارتباطی:


Share نسخه مخصوص چاپ

نظرات (0)

 
خرید از فروشگاه آسام
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟